GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Relief 2906479
*
nr 290 6479
Relief
Keramik, Tupp, Sign B G, H.63
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2003
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv keramik relief tupp
-
4229 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. Signerad, "..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:44
-
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:32
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56
*
Relief
nr 290 6479
Relief
Keramik, Tupp, Sign B G, H.63
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2003 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv keramik relief tupp
-
4229 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. Signerad, "..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:44 -
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:32 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56